Zrozum, Zaplanuj, Wykonaj i Uruchom
Domowy System Alarmowy…

…czyli kompletny kurs SSWiN

OPINIE UCZESTNIKÓW

CO BĘDZIESZ POTRAFIŁ I KIM SIĘ STANIESZ PO KURSIE?

  • Skonfigurujesz i uruchomisz system alarmowy.
  • Zamontujesz i podłączysz wszystkie elementy.
  • Zaplanujesz instalację alarmową w oparciu o współczesne podzespoły.
  • Poznasz unikalne cechy systemów bezpieczeństwa (SSWiN).
  • Dobierzesz i rozprowadzisz okablowanie.

Podsumowując:
staniesz się instalatorem nowoczesnych systemów alarmowych w domach jednorodzinnych.

I nie ma tutaj znaczenia jakie masz doświadczenie w instalatorce, czy potrzebujesz wykonać system u siebie w domu czy też poszerzasz zakres instalatorskich usług.

Poprowadzimy Cię skutecznie i w zrozumiały sposób przez wszystkie niezbędne niuanse wykonania kompletnego Systemu Sygnalizacji Włamiania i Napadu.

DLACZEGO WARTO DOŁĄCZYĆ DO KURSU?

 

🔸 Zrozumiały przekaz – materiał jest tak przygotowany, abyś szybko przyswoił wiedzę i umiejętności potrzebne do zrealizowania projektu.

🔸 Praktyczna wiedza – zawartość kursu jest oparta o praktykę i wieloletnie doświadczenie zdobyte w trakcie realizowania projektów. Dowiesz się jak coś zrobić, dlaczego to robić, jakie przeszkody napotkasz w praktyce oraz jakie są plusy i minusy danego rozwiązania.

🔸 Dodatkowy zysk i zlecenia – poszerzając swoje umiejętności instalatorskie, jesteś w stanie zaproponować klientowi bardziej kompleksową usługę. Ponadto, uzupełnisz kalendarz dodatkowymi zleceniami!

🔸 Dostęp 24h/dobę – potrzebujesz powtórki, odświeżenia informacji na budowie? Masz dostęp do pełnego szkolenia w twoim smartfonie.

🔸 Usystematyzowany materiał – koniec z szukaniem, wertowaniem połowy internetu i stron producentów. Czytelny podział kursu na moduły i lekcje dotyczące wybranego elementu systemu czy zagadnienia.

🔸 Zapytaj eksperta – dostęp do grupy wsparcia z ekspertem, który pomaga w niuansach, zawiłościach i wątpliwościach związanych z wykonaniem systemu alarmowego.

🔸 Renoma – wykonując profesjonalnie instalację alarmową, rośniesz w oczach klientów. Dużo łatwiej zdobędziesz projekty z poleceń.

🔸 Społeczność – nie jesteś sam. Wiele innych osób przechodzą / przeszli to co Ty w temacie systemów bezpieczeństwa. Możesz z nimi porozmawiać, wymienić doświadczenia, upłynnić sprzęt, który pozostał z projektu czy zaproponować wspólne działanie przy większym zleceniu.

🔸 Jednoznaczność – znasz to powiedzenie: “Gdzie 2 instalatorów tam 3 rozwiązania”? 😉 Pytając na forach otrzymujesz wiele, często sprzecznych, odpowiedzi. Jest to fajne, gdy robisz doktorat, ale zazwyczaj potrzebujesz konkretów i zamknięcia tematu. W kursie to właśnie otrzymasz.

GWARANCJA JAKOŚCI

Kurs zawiera konkretną i praktyczną dawkę wiedzy i narzędzi.
Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie będzie odpowiadał Twoim potrzebom, masz 15 dni na jego zwrot.
Bez problemów i bez żadnych kosztów.

KURS DOMOWY SYSTEM ALARMOWY W PIGUŁCE

  • DOSTĘP 24H NA DOBĘ
  • i18 MODUŁÓW LEKCYJNYCH
  • 2 DODATKI
  • wGRUPA WSPARCIA
  • FILMY SZKOLENIOWE
  • INTELIGENTNY SKOROSZYT
  • TEORIA + PRZYKŁADY
  • SCHEMATY PODŁĄCZEŃ
  • MONTAŻ I PODŁĄCZENIE
  • PRAKTYCZNE OPISY I ZDJĘCIA Z REALIZACJI
  • KONFIGURACJA
  • DOBÓR ELEMENTÓW

EKSPERT KURSU

Cześć! Nazywam się Karol Cichocki.

Swoją przygodę z systemami zabezpieczeń zacząłem w 2006 dzięki zatrudnieniu w firmie rodzinnej. Doświadczenie zbierałem przez lata dzięki różnym szkoleniom, ale najwięcej nauczyłem się działając wraz z tatą w tej samej firmie którą założył jeszcze w latach 90-tych.

Zaczynałem jako pomocnik instalatorów i podpatrywałem lepszych ode mnie, co mi bardzo pomogło rozwinąć skrzydła. Stale doskonalę swoje umiejętności i uzbierałem już spory segregator z certfyikatami ze szkoleń.

Pierwszym poważnym zleceniem było wykonanie sieci okablowania strukturalnego w Gdyńskiej siedzibie Multimedia Polska, co pozwoliło mi poznać wszystkie tajniki instalacji tego typu w jednym momencie.

Od tamtej pory wykonywałem: systemy zabezpieczeń, okablowanie strukturalne, monitoring wizyjny, kontrolę dostępu, systemy domofonowe i wiele innych rzeczy.

Od około 10 lat wykonuję także systemy sterowania automatyką budynkową. W ostatnim czasie poszerzam wiedzę i doskonalę umiejętności w systemie KNX, który jest moim zdaniem najszerzej rozpowszechnionym protokołem komunikacji automatyki budynkowej.

W kursie przekazuję wiedzę w sposób praktyczny, bo wiem jak bardzo może różnić się instrukcja od rzeczywistych zastosowań. Moim celem jest, abyś w krótkim czasie przyswoił wiedzę pozwalającą Ci na wykonanie swojego pierwszego projektu systemu alarmowego. W razie wątpliwości, jestem do Twojej dyspozycji na grupie wsparcia kursu.

SZCZEGÓŁOWY OPIS ZAWARTOŚCI KURSU

SYSTEM UŻYWANY W KURSIE

W kursie pracujemy na systemie Satel Integra. Jest to jedna z najbardziej rozbudowanych centralek na rynku i gdy ogarniesz ten system, bez problemu poradzisz sobie z innymi rozwiązaniami nawet innych producentów.

WPROWADZENIE DO SYSTEMÓW ALARMOWYCH

To nie jest tak, że weźmiesz dowolny czujnik ruchu i dowolny sterownik załączający syrenę alarmową i całość nazwiesz Systemem Alarmowym

Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu muszą spełniać określone wymagania funkcjonalne, autoryzacyjne, informacyjne oraz powinny mieć zapewnione podtrzymanie w razie awarii zasilania głównego.

Dowiesz się tutaj:

🔸 Do czego służy system alarmowy

🔸 Jakie są stopnie systemów alarmowych (Grade)

🔸 O co chodzi w czuwaniu i podziałem systemu na strefy

🔸 Jakie są rodzaje centralek

PLAN SYSTEMU ALARMOWEGO I ROZPROWADZENIE OKABLOWANIA

Po pierwsze, poznasz wszystkie elementy systemu alarmowego na zasadzie: do czego służą, jak są połączone z centralą, w jakich lokalizacjach mogą być zamontowane.

Następnie wykonasz plan rozmieszczenia elementów systemu na własnym lub przykładowym rzucie budowlanym domu jednorodzinnego.

W ostatnim etapie dowiesz się jakie okablowanie stosujemy w systemach alarmowych wraz zasilaniem i komunikacją z siecią ethernet. Finałem będzie przygotowanie w Inteligentnym Skoroszycie listy kablowej dla stworzonego planu.

CENTRALA SYSTEMU ALARMOWEGO I MANIPULATORY

W tej sekcji kursu wchodzimy mocno technicznie w temat.

Rozpoczynamy od serca i mózgu całej operacji czyli płyty głównej, ale nie tylko. Celem będzie poznanie manipulatorów, transformatora, akumulatora oraz obudów tak, żeby finalnie odpalić system i połączyć się z nim za pośrednictwem oprogramowania do konfiguracji DLOADx.

Najpierw przygotowanie teoretyczne, później montaż, podłączenie, podanie zasilania i wstępna konfiguracja.

Gdy już to ogarniesz, na deser omawiamy wejścia, strefy, wyjścia i konfigurację użytkowników w DLOADx.

centrala systemu alarmowego
Zbliżenie na podłączenie jednego z modułów
Wyświetlacz panelu kontrolnego firmy Satel
Ekran konfiguracji centrali systemu alarmowego

ELEMENTY SYSTEMU ALARMOWEGO

W kilku kolejnych modułach zajmiemy się elementami systemu:

🔸 Czujki ruchu

🔸 Kontaktrony

🔸 Czujki wstrząsowe

🔸 Czujki dymu i temperatury

🔸 Czujki gazu

🔸 Czujki zalania

🔸 Sygnalizatory

Temat ogarniamy kompleksowo: budowa, montaż, podłączenie, konfiguracja, testy i dobór tych elementów.

Ekran programu Dloadx
Regulacja i konfiguracja sensora
Wnętrze czujki
Czujnik otwarcia okna
Czujka ruchu

KOMUNIKACJA: ETHERNET I GSM

Z komunikacją rozprawiamy się podobnie jak z ww. elementami systemu. Ale to nie wszystko.

Dojdzie temat konfiguracji modułu komunikacyjnego, tak aby można było nawiązać komunikację za pośrednictwem sieci ethernet i/lub GSM.

Poznasz konfigurację i obsługę aplikacji na smartfony Integra Control oraz sposób połączenia z centralką poprzez oprogramowanie konfiguracyjne DLOADx.

Skonfigurujemy i przetestujemy informowanie użytkownika o zdarzeniach poprzez SMS oraz sterowanie systemem za pomocą tego kanału.

Moduł GSM z anteną
Ekran komunikatów SMS systemu alarmowego
Ekran programu Integra Control 3
Przewody w centrali alarmowej

ROZSZERZENIA I REALIZACJA SYSTEMU KROK PO KROKU

W praktyce liczba złącz (wejść/wyjśc) w płycie głównej może być i często jest niewystarczająca. Należy zainstalować rozszerzenie, podłączyć je, skonfigurować.

W kursie zajmiemy się zarówno modułami instalowanymi w obudowie centralki, jak i modułami z własną obudową do zainstalowania np. w rozdzielnicy elektrycznej. Poruszymy też całościowo temat zainstalowania dodatkowego zasilacza wraz z akumulatorem.

Przysłowiową kropką nad “i”, będzie zebranie całego procesu realizacji: od pierwszego kontaktu z inwestorem i obiektem, po uruchomienie i wystawienie fakury za usługę.

Wejdziemy głębiej w temat obsługi Inteligentnego Skoroszytu: przygotujemy zestawienie materiałów, listę sygnałów, wykonamy bardzo ważny bilans prądowy.

Moduł rozszerzeń firmy Satel
Ekran zestawienia z Inteligentnego Skoroszytu
Schemat podłączenie modułu rozszerzeń, tzw. expandera
Ekran aplikacji IntegraControl

DODATEK 1: BEZPRZEWODOWA KOMUNIKACJA ABAX2

Czasem nie da się inaczej. Dom wykończony na glanc, a w systemie alarmowym przydałoby się dołożyć jakiś czujnik czy inny element, albo nawet trzeba wykonać go od zera.

Wtedy z pomocą przychodzą urządzenia bezprzewodowe. W dodatku:

🔸 Podłączymy i skonfigurujemy kontroler do obsługi urządzeń bezprzewodowych

🔸 Skonfigurujemy i przetestujemy dwukierunkowy pilot bezprzewodowy

🔸 Skonfigurujemy i przetestujemy bezprzewodową czujkę wibracyjną

Pilot zdalnego sterowania
Podłączenie przewodów wewnątrz modułu
Konfiguracja zdalnego sterowania w programie Dloadx

DODATEK 2: DROBNA AUTOMATYKA

Współczesny system alarmowy to nie tylko bezpieczeństwo, ale również wygoda.

W tym dodatku zajmiemy się prostymi zadaniami, które w domach jednorodzinnych są często realizowane przez centralkę systemu alarmowego:

🔸 Sterowanie bramą garażową lub wjazdową

🔸 Sterowanie zaworem wody

🔸 Sterowanie roletami

Roleta okienna zewnętrzna
Moduły sterowania zamontowane w rozdzielnicy elektrycznej
Sterownik grzejnika centralnego ogrzewania

PODSUMOWANIE

LIGHT

Kurs Domowy System Alarmowy (moduły 1 – 18)

Dodatek 1 – Komunikacja bezprzewodowa ABAX2

Dodatek 2 – Drobna automatyka

XGrupa dyskusyjna dla uczestników kursu

Certyfikat ukończenia

Dostęp NA ROK

PREMIUM

Kurs Domowy System Alarmowy (moduły 1 – 18)

Dodatek 1 – Komunikacja bezprzewodowa ABAX2

Dodatek 2 – Drobna automatyka

Grupa dyskusyjna dla uczestników kursu

Certyfikat ukończenia

Nielimitowany dostęp NA ZAWSZE

CO POTRZEBUJĘ ABY SKORZYSTAĆ Z KURSU?

Do przeglądania treści, filmów i zdjęć wystarczy jakiekolwiek urządzenie (smartfon, tablet itp.), 
które posiada aktualną przeglądarkę WWW.

Do skorzystania z pełni możliwości kursu wymagany jest komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows XP/Vista/7/10, Mac OS X lub Linux, oraz dwa narzędzia:

  • Aktualna wersja przeglądarki www. 
    Kurs przetestowano w przeglądarkach: Firefox, Chrome, Opera, Edge
  • Arkusz kalkulacyjny: Microsoft Excel (opcjonalnie LibreOffice Calc kosztem braku „inteligencji” skoroszytu)

4 KROKI DO ROZPOCZĘCIA KURSU

  1. Kup kurs!
  2. Odbierz email z informacjami.
  3. Zaloguj się na platformie.
  4. Wybierz moduł kursu i korzystaj!

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czy po kursie otrzymam certyfikat?

Tak! Po ukończeniu wszystkich lekcji wygenerowany zostanie dla Ciebie certyfikat ukończenia kursu.

Czemu tak drogo?

Biorąc pod uwagę, że zaoszczędzisz mnóstwo czasu, unikniesz kosztownych pomyłek, zrobisz system alarmowy zgodnie ze sztuką, będziesz mieć dostęp do eksperta i jeszcze otrzymasz narzędzia ułatwiające i przyspieszające realizację inwestycji, uważamy, że kurs jest bajecznie tani.

Jeśli wdrożysz choćby połowę wiedzy z tego kursu, o tym koszcie nie będziesz nawet pamiętać.

Nie mam doświadczenia, czy kurs jest od podstaw?

Tak. Jeśli chodzi o wykonanie systemu alarmowego, wszystkiego Cię nauczymy.

Jedyne co musisz wiedzieć przed przerobieniem kursu to podstawy dotyczące elektryki. W module wstepnym nakierowujemy na odpowiednie artykuły.

Czy potrzebuję posiadać centralkę, żeby zrealizować program kursu?

Teoretycznie nie jest to wymagane, aby z sukcesem przerobić całość materiału.

W praktyce powinieneś posiadać dowolny, choćby najtańszy zestaw z centralką Integra i manipulatorem. To pozwoli Ci być na bieżąco w kursie i wiele czynności w trakcie realizacji kursu wejdzie Ci w krew.
Tak czy inaczej będziesz potrzebować tych elementów, żeby zrealizować system alarmowy u siebie czy jako usługę u inwestora.

W kursie podpowiadamy w jakie elementy zaopatrzyć się na start.

Czy jest możliwość wystawienia faktury VAT?

Tak. Dane do faktury podajesz podczas składania zamówienia. (Stawka VAT to 23%)